“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Commenti

 • Alekos Hysi
  Alekos Hysi

  Ky termet ipakuptuar ra ne shqiperi vrave foshnje te rinje edhe pleqerin o termet te rente zjari vrave njerezit persegjalli ulerinim ane e mbane kush do ti nxjerinjerzit tane

  13 giorni fa
 • Alekos Hysi
  Alekos Hysi

  Naka qar zemra dhe shpirti per ata njerez te rinje se iken kot

  13 giorni fa
 • Alekos Hysi
  Alekos Hysi

  Ngushellime per familjet shqipetare qe pesuan demtime nga termeti

  13 giorni fa
 • histori shqip
  histori shqip

  Lot🐊

  23 giorni fa
 • TheAngry RobloxPlayer
  TheAngry RobloxPlayer

  Salcice

  28 giorni fa
 • fredi guci
  fredi guci

  mos i besoni ktit nga lotet e krokodilit se ky nuk do me dit per popullin e vet se ka 8 vjet qe po e vjedh dhe vazhdon ta vjedhi edhe per ket fatekeqesi qe i ka ndodh shqiptarve ky vetem i vjedh ka nxjerr kush e di sa familje ne rrug dhe kush e di sa te tjera do nxjerri

  3 mesi fa
 • Ardi Vushtrria
  Ardi Vushtrria

  Rrespekt edi je nish ke zemer shqiptari zoti i madh t‘ruft siq thot u madhi dhe i nderumi elvis naci i madhi zot t‘begatoft🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  4 mesi fa
 • Fotis Andreas
  Fotis Andreas

  Ngushellime te gjitheve keqardhje zoti te ndimoj te te mbijetuarit nga tragjetia bravo Z. Kryeminister.

  4 mesi fa
 • bess 1578
  bess 1578

  Qen birë qeni!!! Pse ste mur ty zoti .?

  4 mesi fa
 • Tony Tony
  Tony Tony

  Mashtrusi

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥

  5 mesi fa
 • Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
  Dorothea Karapourtsidou Papazoglou

  what went wrong????

  5 mesi fa
 • Αγγελος Αγγελου
  Αγγελος Αγγελου

  Bad actor!

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

  5 mesi fa
 • Romeo Demogllava
  Romeo Demogllava

  Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

  5 mesi fa
 • Iu Iu
  Iu Iu

  O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

  5 mesi fa
 • Iu Iu
  Iu Iu

  @Vera Kurti ehe Qenke nga brenda fare duket nga stili qe shkruan Te eshte shplare koka e je zhytur ne batak nga sdel dot me SHQIPERIA me ty ka nje patriot me pak Problemi eshte se bota qyteteruar te parin denon ate qe firmos Do yourself a favour Educate your mind S.W

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

  5 mesi fa
 • Ena Meta
  Ena Meta

  Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

  6 mesi fa
 • liza corti
  liza corti

  🙏😥

  6 mesi fa
 • ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
  ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ

  Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  🇬🇷♥🇦🇱

  6 mesi fa
 • Malvin33 Kola
  Malvin33 Kola

  Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

  6 mesi fa
 • ledi noka
  ledi noka

  lot krokodili ti qifsha ropt

  6 mesi fa
 • speranza gilaj
  speranza gilaj

  Ngushellime familieve

  6 mesi fa
 • Etnik BOLETINI
  Etnik BOLETINI

  Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

  6 mesi fa
 • shy_wolfUwU 054
  shy_wolfUwU 054

  Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

  6 mesi fa
 • Djali Mire
  Djali Mire

  Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

  6 mesi fa
 • Liv. F
  Liv. F

  Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

  6 mesi fa
 • Ymer Asllani
  Ymer Asllani

  Allahu me xhehnet inshalla

  6 mesi fa
 • Blerim Syla
  Blerim Syla

  Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

  6 mesi fa
 • Veselina Ivanova
  Veselina Ivanova

  TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

  6 mesi fa
 • Pulceilcane
  Pulceilcane

  this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

  6 mesi fa
 • Dd Malka
  Dd Malka

  Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

  6 mesi fa
 • Mat Neumann
  Mat Neumann

  Condoglianze a tutti gli amici albanesi

  6 mesi fa
 • Toni Shehu
  Toni Shehu

  Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

  6 mesi fa
 • Unikkatil AL
  Unikkatil AL

  U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Per nji jav u (plak) ,,,

  6 mesi fa
 • molon Lave ksexaseto
  molon Lave ksexaseto

  je ma i miri Edi

  6 mesi fa
 • altin altin
  altin altin

  ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

  6 mesi fa
 • altin altin
  altin altin

  po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

  6 mesi fa
 • marlin shkalla
  marlin shkalla

  zoti e bekoft shqiperin

  6 mesi fa
 • Ferdinant Bogknto
  Ferdinant Bogknto

  Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

  6 mesi fa
 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra

  N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

  6 mesi fa
 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra

  Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

  6 mesi fa
 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra

  Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

  6 mesi fa
 • e gega
  e gega

  Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Bravo 👏

  6 mesi fa
 • policani albania
  policani albania

  O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

  6 mesi fa
 • abi ern
  abi ern

  Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte

  6 mesi fa
 • ff bisha
  ff bisha

  Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏

  6 mesi fa
 • Herkenc Arapi
  Herkenc Arapi

  Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  👏

  6 mesi fa
 • Herkenc Arapi
  Herkenc Arapi

  Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte

  6 mesi fa
 • Gjustina Avgustini
  Gjustina Avgustini

  Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.

  6 mesi fa
 • Dragon
  Dragon

  Clickbait

  6 mesi fa
 • nderim bytyqi
  nderim bytyqi

  Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢

  6 mesi fa
 • Festim Kertusha
  Festim Kertusha

  Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️

  6 mesi fa
 • Γιωργος Πεππας
  Γιωργος Πεππας

  Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι

  6 mesi fa
 • Γιωργος Πεππας
  Γιωργος Πεππας

  @Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω

  6 mesi fa
 • Laertis Rak
  Laertis Rak

  @Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια

  6 mesi fa
 • Γιωργος Πεππας
  Γιωργος Πεππας

  @Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις

  6 mesi fa
 • Laertis Rak
  Laertis Rak

  Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )

  6 mesi fa
 • Queenie Minnie
  Queenie Minnie

  😢😢be careful people😢😢

  6 mesi fa
 • ALBAN STRAKOSHA
  ALBAN STRAKOSHA

  Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera

  6 mesi fa
 • Blerim Bislimi
  Blerim Bislimi

  Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret

  6 mesi fa
 • Μαιλιντα Μολλαι
  Μαιλιντα Μολλαι

  Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍

  6 mesi fa
 • Gentian Rakipi
  Gentian Rakipi

  Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters

  6 mesi fa
 • Anna Stone
  Anna Stone

  😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸

  6 mesi fa
 • tiranasot100
  tiranasot100

  Zoti te bekofte 🙏

  6 mesi fa
 • markiljano official
  markiljano official

  Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊

  6 mesi fa
 • Gerti Pepa
  Gerti Pepa

  Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati. O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...

  6 mesi fa
 • Pjetro Gjeloshaj
  Pjetro Gjeloshaj

  NGUSHLLIME FAMILJES ME ZEBER TE PIKLLUAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  6 mesi fa
 • Gezime Badallaj
  Gezime Badallaj

  Ngushellime familjeve😢😢 😢😢😢

  6 mesi fa
 • Παναγιώτης Γκογκας
  Παναγιώτης Γκογκας

  Cif sa montre

  6 mesi fa
 • muzika kosovo
  muzika kosovo

  Rama à esht shqiptar à pakistanez me at mjekerr 🤢🤮

  6 mesi fa
 • Kushtrim Brahimi
  Kushtrim Brahimi

  Ishlla me ato lek qe i kan jap per kto familje i bani me shpia po prap e kam friken se jo se jeni ta pa ftyr ju politikajt jeni te uritur per lek

  6 mesi fa
 • light stars
  light stars

  🙏🙏🇦🇱🇦🇱

  6 mesi fa
 • Jeta Drita
  Jeta Drita

  Pse lodhesh Zoti Rama.Nuk ka ngelur per ju ky informacion.Jeni ju qe i fundoset

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  @Doci Blendi 👍

  6 mesi fa
 • Doci Blendi
  Doci Blendi

  Ik oj kare fli gjum se ske lidhje ktu.

  6 mesi fa
 • ITsMe
  ITsMe

  Kjo tragjedi na ka prekur sa me ska... Ngushllime Familjeve te atyre qe humben jeten...😢

  6 mesi fa
 • 321 U
  321 U

  In Sha Allah ne xhenet shkojn gjith kta persons se Jan mbet ne mesin e atyne rrenojav, po deshta nje dy fjal Mi fol per Edi Ramen, se shum me ka. Prek rasti I ATI baba it se I vdiq vajza mbas termeti per shkak t plagve te Marra nga termeti, dhe nuk ja kan dhen mundsin me qu jasht shteti, e prindi tu ju pergjeru Edi Rames, ky vetem thot popo osht edhe si vajza ime do ja bejm nje zgjidhje, o Zotri po ata lot te krokodilit sun e mashtron ti nje popull jo, po njerzt se Kan vdek Jan shku, po. Pse spo merrni me njerz se Jan gjall e Kan nevoj si puna e atyre se Jan ne Spital e atyne se Jan PA streh Mi lan kit kohe neper qadra, spo ju vjen marre se 107 vjet shtet I bonum sen ne drit s qitum, spo ju vjen marre prej shkive e prej Evrope me ni se termeti u ba ju tu mirr me pallavra e tu shetit botht neper qytet kishe pi vizitojm banort e prekur nga termeti e veq tuj shit pallavra, sdojm MA pallavra dojm vepra. ZOTI JU DREJTOFT NE UDHE TE DREJT SE ZOTI OAHT TU NA MBAJT GJALL PER SHKAK T FMIVE E NJERZVE T MIR SE KA HALA SE SA PER JUVE POLITIKAJVE MOTI BOTA KISH PERFUNDU.

  6 mesi fa
 • Rizo O
  Rizo O

  Lot krokodilli..ik ore maskara🤮

  6 mesi fa
 • Nick Nickk
  Nick Nickk

  O rama o shpresa e vetme e shqiperis ❤️❤️❤️ ngushellime familjarve

  6 mesi fa
 • liola Koulolle
  liola Koulolle

  Nick Nickk po fiks shpirt😍😍😍

  5 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  @Nick Nickk 👏

  6 mesi fa
 • Nick Nickk
  Nick Nickk

  Alberto Koulolle e meriton ta mbeshtetesh se eshte njeri shum i mire dhe ka hequr dore nga posti i kryeministrit dhe eshte bere si cdo qytetar i thjesht i ati vendi ku po u rri ne kemb cdo te prekuri

  6 mesi fa
 • liola Koulolle
  liola Koulolle

  Nick Nickk po shyqyr qe e mbeshteti njeri per here te pare edi ramen bravo👏👏👏😘😘

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  👏

  6 mesi fa
 • Claudio Lopez Abenza
  Claudio Lopez Abenza

  Ngushllime Familjarve.

  6 mesi fa
 • Blerim Bislimi
  Blerim Bislimi

  Respekt per lotet e juve zoti kryeminister zoti dhaft gajret per familjet qe humben antaret ne ket rast te tokes

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  6 mesi fa
 • Ahmed Baraj
  Ahmed Baraj

  Lavdi Zotit që derdhe një herë lot në jetën tënde për njerëzit , se ngele gjithë jetën duke u zgërdhyer !

  6 mesi fa
 • Mery Mery
  Mery Mery

  Ngushllime familjareve 🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭

  6 mesi fa
 • Alket Jaho
  Alket Jaho

  ue aktor bravo sa bukur luan?!

  6 mesi fa
 • Alket Jaho
  Alket Jaho

  Kush tha i vrau ky aje ne terezi ti futen punes lere vajtinin apo aktrimin

  6 mesi fa
 • Vera Kurti
  Vera Kurti

  Pse , ai i vrau ,,, si mereni me kto gjera !?

  6 mesi fa
 • Lasime Ali
  Lasime Ali

  💔😭😭😭🇦🇱🧿🤲🙏

  6 mesi fa