Free Mc's - Ju lumte goja (Official Video 4K)

Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Klarinetë: Bardhi Naka
Video: Cinefocus GT
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/ju-lumte-goja-single/1514655423?ls=1
Spotify: open.spotify.com/album/3if5Hz9lBJ7L2QS6GU3OS0
Deezer: www.deezer.com/en/album/149789762

Teksti:
Genti (refren):
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t' gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Këngët edhe vallet nëpër shekuj mbetën,
të largojnë hallet e të na shtojnë jetën!
Kush e bëri këngën i bekuar qoftë,
e kush këndoi, zemra i këndoftë!
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Historinë e shkruan këngët,
me këngë djepi u rrita,
se në këngë i kemi rrënjët,
aty ku jeton tradita.
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Se na çelet zemra si çel trëndafili,
e ta marrim këngën ku ia thotë bilbili.
Malet të gjëmojnë, fushat e livadhet,
e ta hedhim vallen ku lozin sorkadhet.
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
Këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Ashtu si mjalti në hoje,
janë vallet edhe këngët,
kush këndon i lumtë goja,
kush kërcen i lumshin këmbët!
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!

Commenti

 • LOLA YMERAJ
  LOLA YMERAJ

  👏👏👏👏

  3 giorni fa
 • Ermal myrtaj
  Ermal myrtaj

  Shume e bukure kenga u kendofte zemra e çuna sukesese te metejshme

  3 giorni fa
 • Yzedin Behari
  Yzedin Behari

  Shume bukr ju lumt goja respekt Bardhi Naka

  3 giorni fa
 • kledi kledi
  kledi kledi

  Bravo cuna..ku ndodhet ky vend i klipit.shume vend i bukur.

  3 giorni fa
 • Mynevere Cela
  Mynevere Cela

  Ju lumte goja 🔥🔥🔥🔥jeni flak fare

  3 giorni fa
 • Albania Ilirian
  Albania Ilirian

  Rrofte kombi shqipetar nga presheva deri ne cameri . bashkim kombetar do ishte krenaria me e madhe e 10 milion shqipetarve ne keto troje.🇦🇱💪

  3 giorni fa
 • Aferdita jazaj
  Aferdita jazaj

  Me kete keng persh gjithbmiqet e mi te shtrejt me fb resp

  3 giorni fa
 • Matilda shehu
  Matilda shehu

  👏🏻👏🏻

  3 giorni fa
 • Manjola Braho
  Manjola Braho

  Suksese

  3 giorni fa
 • Fato Veliu
  Fato Veliu

  Ju lumt goja o artista qe na kenaqet me keto kenge te bukura

  3 giorni fa
 • Vasileios Kakosaios
  Vasileios Kakosaios

  Livadia e bukur

  3 giorni fa
 • Frederik Henaj
  Frederik Henaj

  Ju lumte goja

  3 giorni fa
 • Nevila Kapo
  Nevila Kapo

  Bravo free ce

  3 giorni fa
 • nazmi curri
  nazmi curri

  E bukur

  3 giorni fa
 • shkelzen dema
  shkelzen dema

  ku qenka ky vendi shume I bukur

  3 giorni fa
 • Dhurata Dora
  Dhurata Dora

  Ku ndodhet ky vendi kaq i bukur ?

  3 giorni fa
 • skul123 skul123
  skul123 skul123

  orea pedhja jeni me te miret👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏

  3 giorni fa
 • Vera Lazaj
  Vera Lazaj

  Yje te tre me te miret rsp

  3 giorni fa
 • M M
  M M

  Bravo Vlora

  3 giorni fa
 • Mirela Ibrahimi
  Mirela Ibrahimi

  Keta studio Cinefocus jane shqiptare dhe eshte me e mira ne tere greqine,keta djemte e fierit me te miret ne tere greqine e shqiperine bashjke,e ku mos dali kaq e bukur kenga, lumsi ne qe ju kemi

  3 giorni fa
 • Vasil Konini
  Vasil Konini

  Bravo cuna

  3 giorni fa
 • Eltjon Rrapaj
  Eltjon Rrapaj

  Jeni te medhenj 👏👏lagjia

  3 giorni fa
 • ΑΝΤΡΙΑΤΙΚ ΛΑΝ.
  ΑΝΤΡΙΑΤΙΚ ΛΑΝ.

  Bravoo!

  3 giorni fa
 • Qazim Trimi
  Qazim Trimi

  Ah re Gentian Llanaj, Embelsia zerit tend ja kalon dhe mjaltiti

  4 giorni fa
 • Imeldi Pasho
  Imeldi Pasho

  Respeke per ju 👏👏👏

  4 giorni fa
 • Arzika Tushaj
  Arzika Tushaj

  Bravo bravo bravo ragazzi 🙌🙌🙌🙌👏👏👏👏👏

  4 giorni fa
 • nadia cela
  nadia cela

  Si gjithmon m tmiret 😍😍😍😍😍😍 ,,,kemget tuaja jane ilacet 😘😘

  4 giorni fa
 • Elson Sula
  Elson Sula

  Bravo jeni te pa pare suksese 👏👏👏👏👏👏

  4 giorni fa
 • Enkeljada Mollaymeri
  Enkeljada Mollaymeri

  fantastike kenga..suksese..⭐⭐

  4 giorni fa
 • Angela Bianca
  Angela Bianca

  Un jam kurioze vetem ku esht ky vendi???

  4 giorni fa
 • Λέλα
  Λέλα

  Bravo 👏👏👏👏👏

  4 giorni fa
 • Tonney Aliu
  Tonney Aliu

  Shqiperi nena e Kosoves, Pershendetje na Prishtina, Ju du krejt Shqipeve ngado qe jan ❤️👬👬.!

  4 giorni fa
 • xhoni bravo
  xhoni bravo

  ECC FIERIIII ❤️❤️❤️

  4 giorni fa
 • Rea Jances
  Rea Jances

  😍😍

  4 giorni fa
 • ANXHELIANO VELKAJ
  ANXHELIANO VELKAJ

  Ju lumt goja cuna

  4 giorni fa
 • Arenc Habilaj
  Arenc Habilaj

  Ju kendoft shpirti gjith jeten o cuna hallall e paci qunshtin e nenes

  4 giorni fa
 • gersi shabani
  gersi shabani

  BRAVO SUKSESE 👏👏

  4 giorni fa
 • Xhevaire Menkshi
  Xhevaire Menkshi

  Zemra u kendofte 🙏🌟🌟🌟🌟🌟🌟👌❤️

  4 giorni fa
 • Sknb Smbbs
  Sknb Smbbs

  Bravo cuna. Kujt I pelqen kjo kenge like👍

  4 giorni fa
 • Xhuli Camaj
  Xhuli Camaj

  Fantastic 👏

  4 giorni fa
 • Zamira belaj
  Zamira belaj

  💃🔮💃🔮💃🔮🧿💃🧿💃🧿💃🧿💃🧿💃💫🔮💫🔮💫🔮💃🧿💃🧿💦💃💦ebukur shum cuna

  4 giorni fa
 • Vjollca Shehaj
  Vjollca Shehaj

  Ju lumte goja o cuna e ju gezofte zemra e shpirti gjithmone! Jeni shume bravo, ma kenaqni me kenget tuaja!

  4 giorni fa
 • Viron Alushaj
  Viron Alushaj

  Bravo!!!!

  4 giorni fa
 • Guri Bogdani
  Guri Bogdani

  Well done from UK

  4 giorni fa
 • Miri Mprakai
  Miri Mprakai

  Shum bukur ne livadia kria

  4 giorni fa
 • Kristo Poci
  Kristo Poci

  Bravo 👍👍👍👍👍👍

  4 giorni fa
 • Eva Bengu
  Eva Bengu

  Shume kenge e bukur ... ku eshte realizuar videoklipi ne cfare vendi

  4 giorni fa
 • Teuta Nikaj
  Teuta Nikaj

  Ju lumte goje edhe juve shume kenge e bukur super😍😍😍😍

  4 giorni fa
 • Xheni Halipaj
  Xheni Halipaj

  Bravo

  4 giorni fa
 • luli pashaj
  luli pashaj

  Bravooo 👏👏👏👏

  4 giorni fa
 • Hotel Kurativ Fatos Muca
  Hotel Kurativ Fatos Muca

  Ju kendofte zemra dhe shpirti gjithmon artista jeni me te miret🔥🔥🔥🇦🇱🇦🇱🇦🇱🔥

  4 giorni fa
 • yani 2020
  yani 2020

  Super

  4 giorni fa
 • Armando Mandi
  Armando Mandi

  Bravo djema Ju kendofte zemra

  4 giorni fa
 • Endrit Xhemaj
  Endrit Xhemaj

  Super song..congratulations boys !!

  4 giorni fa
 • Bushi Kanani
  Bushi Kanani

  Ju lumtë goja suksese👏👏👏👏😍😍😍😍

  4 giorni fa
 • Romeo Imeraj
  Romeo Imeraj

  E ju lumt gojaaa zjarrr🔥🔥🔥💯💯 HITI 2020💯😉

  4 giorni fa
 • Endri Ndoni
  Endri Ndoni

  Super keng djema

  4 giorni fa
 • Faire Demaj
  Faire Demaj

  Bukur

  4 giorni fa
 • Football News
  Football News

  E ju lumte goja 🔥

  4 giorni fa
 • Tina Metushi
  Tina Metushi

  Super Kenge Ju Lumte Goja

  4 giorni fa
 • Xheni Doko
  Xheni Doko

  Na kenaqet shpirtin

  4 giorni fa
 • Skerdi Sadedinaj
  Skerdi Sadedinaj

  Bravo cuna ju kendoft zemra........ super keng

  4 giorni fa
 • paraskevi bodeci
  paraskevi bodeci

  ca vendi te shqipris eshte kenga qe keni bere eshte vendi i bukur shum

  4 giorni fa
 • Flamy Plays
  Flamy Plays

  Eshte ne Greqi,Livadeia !!

  4 giorni fa
 • Kasem Hamzollari
  Kasem Hamzollari

  Bravo

  4 giorni fa
 • Arjon uk
  Arjon uk

  bravo cuna

  4 giorni fa
 • Ortiano Aliaj
  Ortiano Aliaj

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  4 giorni fa
 • Ronild Progonati
  Ronild Progonati

  Super video bravo

  4 giorni fa
 • Elissa Troka
  Elissa Troka

  Kenga qe do degjohet m shum n dasmat e kesaj vere😍😍😍😍😍❤

  4 giorni fa
 • majlinda Deneku
  majlinda Deneku

  Suksese 😍😍😘😘

  4 giorni fa
 • Desi Ismaili
  Desi Ismaili

  Ju lumte goja 👑👑👑👑🌹

  4 giorni fa
 • admin admin
  admin admin

  Ju lumt goja edhe juve👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  4 giorni fa
 • Φίλιππος Σέριφις
  Φίλιππος Σέριφις

  Kenge sh e bukur kuptimplote she gjithashtu ritmike bravo cunat e Fierit 👍🎶🎵🎶🎵🎶🎵

  4 giorni fa
 • Mikel Zogu
  Mikel Zogu

  ❤️♥️❤️🥂🥂🥂🍾🍾🍾

  4 giorni fa
 • megisa hodaj
  megisa hodaj

  Shum këng e bukur 👏👏👏🙏.

  4 giorni fa
 • illyrians
  illyrians

  Numero uno jeni cuna. Pershendetje nga australia

  4 giorni fa
 • Sofia Sfeci
  Sofia Sfeci

  Ju lumte Goja

  4 giorni fa
 • gameing tv
  gameing tv

  😉😉😉🤗😍

  4 giorni fa
 • Donika Pasho
  Donika Pasho

  Edhe ju ju lumte goja dhe kendofshi gjithmon se na largoni streset .... jeni te mrekullueshem

  4 giorni fa
 • Giulia giuliana
  Giulia giuliana

  Hahaha Po ja kendini vetes kete kenge shum bukur 👏👏👏

  4 giorni fa
 • Veliko Agalliu
  Veliko Agalliu

  Suksese !

  4 giorni fa