Tërmeti 'Shkund Shqipërinë' - Live, 1 Dhjetor 2019

Një tërmet i fuqishëm tronditi në orët e para të mëngjesit të datës 26 Nëntor 2019, Shqipërinë.
Lëkundjet me magnitudë 6.4 në epiqendër apo intensitet 8 ballë fatkeqësisht morën disa jetë njerëzish e mbi 650 janë plagosur në Tiranë, Durrës, Fushë- Krujë e Kurbin.
Pamje të rënda, rrënoja dhe ambulanca në rrugë ishin imazhet surreale që pa sot çdo shqiptar. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin por edhe deri në Prishtinë.
Pranë epiqendrës në detin Adriatik pra në Durrës janë dhe dëmet më të mëdha. shumë banorë mbetën nën rrënojat e pallateve të shembura. disa janë nxjerrë të gjallë. të tjerë nuk ia dolën dhe operacionet e shpëtimit vazhdojnë.
Post lëkundjet vazhdojnë, gazetarët dhe kamaremanët e Top Channel ndodhen në lagjet dhe zonat ku ka më shumë dëme dhe në këtë edicion të jashtëzakonshëm lajmesh, Live 30 Nëntor 2019 ne vazhdojmë të përcjellim hap pas hapi.

Commenti

 • doliio volay
  doliio volay

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

  8 giorni fa
 • bocoy noiu
  bocoy noiu

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

  8 giorni fa
 • eioshen boboi
  eioshen boboi

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

  8 giorni fa
 • bodoti qwiu
  bodoti qwiu

  Love the video ??

  9 giorni fa
 • bcvbb hyui
  bcvbb hyui

  You're so great ??

  9 giorni fa
 • Θοδωρής Τορι
  Θοδωρής Τορι

  Please

  9 giorni fa
 • Θοδωρής Τορι
  Θοδωρής Τορι

  po si .

  9 giorni fa
 • Θοδωρής Τορι
  Θοδωρής Τορι

  po sin

  9 giorni fa
 • Emil Beq
  Emil Beq

  Rama paska ndryshuar qenka ber burre i mire

  10 giorni fa
 • Emil Beq
  Emil Beq

  @bcvbb hyui i ben masazhe Rames ti??

  7 giorni fa
 • bcvbb hyui
  bcvbb hyui

  You're so great ??

  7 giorni fa